Operacioni i dështuar te ‘Varri i Bamit’, trafikantët maskoheshin si polic? Ja çfarë iu gjet në biznesin e një prej të arrestuarve

Report Tv ka mësuar se në biznesin e Gentian Kores, një nga të arrestuarit, u gjet dhe një xhup Policie. Një gjë e tillë, shton dyshime se ky grup kriminal u kamuflonte si polic për të bërë trafikun e drogës. Nisur nga kjo, ndaj Kores është ngritur akuza për veprën penale të “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” e kryer në bashkëpunim si edhe “Mbajtja pa të drejtë e uniformës” parashikuar nga neni 283/2 dhe 247 i Kodit  Penal


Lajmi kryesor:

I iku në mënyrë spektakolare policisë gjatë aksionit të dështuar anti-drogë te 'Varri i Bamit', dëshmia e të riut: Mendova se po më vidhnin makinën! Zbardhet dosja


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vetingu i politikanëve nga SPAK, mendoni se Basha po sfidon Berishën me këtë propozim?×

Lajmi i fundit

John

Rritet borxhi publik me 477 mln € krahasuar me 2020, Ministria e Financave: Arriti në 10.6 mld €