Operacioni i SPAK, në Shkodër arrestohet biznesmeni, miku i Pëllumb Gjokës

 Operacioni i SPAK, në Shkodër arrestohet biznesmeni, miku i Pëllumb Gjokës

Në kuadër të operacionit të SPAK në Shkodër është arrestuar Mir Bruli, i cili ka lidhje miqësore me biznesmenin e arrestuar në kuadër të operacionit Metamorfoza, Pëllumb Gjoka.

Bruli rezulton të ketë qenë pronar i një lokali 'Viluni Beach" në Velipojë që më pas u prish gjatë një aksioni të IKMT-së pasi rezultonte pa leje.

Burimet bëjnë me dije se Brruli, njësoj si Gjoka, është i dyshuar për disa krime në veri të vendit. Elvis Doçi, i njohur me nofkën ‘Visi i Pojës’ është një tjetër emër që u arrestua në Shkozet. Biznesmen, Doçi ka qenë subjekt i OFL-së, emri i tij edhe pse jo zyrtarisht, është laguar për disa ngjarje të rënda kriminale.

 


Lajmi kryesor:

SPAK godet klanet kriminale, 43 urdhër arreste! Mes tyre për vëllezërit Duka, Avdylaj, Bami e Lul Berisha, ish drejtori i policisë Lezhë! Në kërkim ish-deputeti i PS, Arben Ndoka! (VIDEO)


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

George Clooney dhe Julia Roberts ndihmojnë fushatën elektorale të presidentit Biden

George Clooney dhe Julia Roberts ndihmojnë fushatën elektorale të presidentit Biden