Operacioni ‘Lojtari’ në Berat/ U kapën duke vënë baste sportive, policia arreston 19 vjeçarin dhe procedon penalisht 4 persona të tjerë

Operacioni ‘Lojtari’ në Berat/ U kapën duke vënë baste sportive, policia arreston 19 vjeçarin dhe procedon penalisht 4 persona të tjerë

Foto ilustruese

Një 19 vjeçar është arrestuar në Berat dhe katër persona të tjerë janë proceduar penalisht pasi janë kapur duke vendosur baste sportive në një lokal.

I riu H.H i cili administronte një lokal të fshatin Dynishk të Beratit u kap duke vendosur baste sportive në celularin e tij. Gjithashtu është proceduar penalisht 38 vjeçari K.L dhe tre shtetas të tjerë të cilët teksa ndodheshin në lokalin që administrohej nga 38 vjeçari janë kapur duke vendosur baste sportive në telefon.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 5 aparate celularë. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Konsumoni boronica, ja sëmundjet që parandalojnë

Konsumoni boronica, ja sëmundjet që parandalojnë