Operacioni për ndërtimet pa leje, Lame: Uli shkeljet në nivelin afër zeros, tregoi që edhe e oligarkët e ‘hanë’ kur shkelin ligjin

 

Kreu i Kadastrës Artan Lame komentoi sot operacionin për konfiskimin e ndërtimeve pa leje. Lame tha se ky operacion ishte një masë efikase që tregoi se edhe oligarëkt ndëshkohen nëse e thyejnë ligjin. Sipas tij, ky operacion ka ulur shkeljet në ndërtime në nivelin afër zeros.

"Atyre që i është sekuestro nuk janë dakord. Në një vend të be, nuk është nevoja ti biesh dikujt me dru në kokë që të mos e bëjë një veprim të ndaluar, mjafton shenja e drurit në tabelë që mos të ndodhë. Në Shqipëri kjo do ndodhë derisa të bëhemi te Zvicra. Sa kohë çdo leje ka një listë gjërash që lejohen dhe nuk lejohen është e drejta e shtetit të ta kujtojë. Ka pasur efekt në uljen në nivelit afër zero të shkeljes në ndërtime. E morën vesh që qenka dhe serioze kjo punë, e hëngërkan edhe oligarkët. Jam pro si masë", tha Lame. 


Lajmi kryesor:

Presidenca e paregjistruar, Lame: Ia kërkova Metës kur ishte President, refuzoi! Kreu i Partisë së Lirisë: Keni grabitur pronat shtetërore për oligarkët


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Tragjedi në Greqi, ndërron jetë 50-vjeçarja shqiptare, pritet nga makineria e mishit! Ngjarja në sy të vajzës së saj

Tragjedi në Greqi, ndërron jetë 50-vjeçarja shqiptare, pritet nga makineria e mishit! Ngjarja në sy të vajzës së saj