Operacioni 'Shpirti'/ Momenti i arrestimit të 2 prej bashkëpunëtorëve të drejtësisë, si paralajmëruan italianin që po priste ngarkesën

1625420578_8b2de5d14ee448f79d77954e20f6e3c8.jpg

Në një pjesë nga dosja voluminoze e operacionit 'Shpirti' tregohet momenti i arrestimit të dy trafikantëve të drogës, Fiqiret Seferi dhe Fërhat Ajdini, të cilët kishin shkuar në 2016 në Itali për të dorëzuar sasinë e drogës nga Shqipëria. Fiqiret Seferi dhe Fëraht Ajdini më pas u kthen bashkëpunëtorët e drejtësië.

Fiqiret Seferi dhe Fërhat Ajdini u ndaluan për kontroll nga Guardia di Finanza, të cilëve iu gjetën në makinë 16 kg lëndë narkotike cannabis sativa. Pak para ndalimit Fiqiret Seferi ka marrë në celular Shpëtim Shehin, i cili bënte lidhjen  e tyre me italiantët. Në bisedat telefonike Seferi i ka thënë me ankth Shehit të largohej se i kapën.

"ik, ik e pirdhu, ik e pirdhu! Na zunë, na zunë! Ik,Ik!", thotë Seferi.

Më pas, edhe Shpëtim Shehi ka kaluar në një kontroll nga policia. Shehi më pas ka telefonuar italianin Silvo që do të merrtë drogën në Itali duke i treguar për kontrollet.

Pjesë nga biseda: 

SHEHI: më kane ndaluar për një kontroll në rrugë! Edi? (...) si ta them, këtë këtu hudhe fare

SHEHI: ehi i dashur!

Silvio: Ku je?

SHEHI: Po iki...jo, më kanë ndaluar për një kontroll në rruge, e di!

Silvio: ah!

SHEHI: E tani po shkoj te marr...nje mikun tim. sidoqofte (kollitet)...si ta them këtë këtu (skeden telefonike-ship) hudhe fare, kuptove sepse...

Silvio: Po, kuptova! Kuptova!

SHEHI: Nuk duhet hiç!

Silvio: mmh! kuptova! Dëgjo e...

SHEHI: Nesër...shifemi ec!

Silvio: ah mirë! E si të ja bëjmë pastaj!

SHEHI: E mië vi unë...ke tregu tani shifemi...  

Silvio: Ah! Okay! Okay!

SHEHI: Mirë?

Silvio: Mirë okay, shëndet!

SHEHI: Sidoqoftë mirë, mirë shëndet.

Silvio: Okay, tani e hudh shëndet!


Lajmi kryesor:

Zbardhet dosja e ‘Shpirtit’/ Më shumë se 12 milionë euro fitime në 3 vite, koka e grupit 'Lani' me plantacione gjigante kanabisi në Skrapar! Emrat e 'të penduarve'


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?×

Lajmi i fundit

John

Nesër studentët kthehen në auditorë, Ministria e Arsimit: Vaksinohuni, qëllimi nuk është të nxjerrim vetëm shkencëtarë por edhe qytetarë