Opozita proteston kundër varfërisë dhe oligarkëve, Mediu e Bogdani fluturojnë me Busines Class

Teksa në Tiranë vlon protesta e opozitës kundër oligarkëve dhe varfërisë, dy nga përfaqësuesit e lartë të së djathtës, Fatmir Mediu dhe Gerti Bogdani e kanë tradhtuar kauzën e protestës. Ata janë parë sot që të udhëtojnë me avion jashtë Shqipërisë, por të diferencuar nga pjesa tjetër e qytetarëve të zakonshëm.

Siç shihet edhe nga fotot ata kanë zënë vend në zonën “Busines class” të avionit, ku dhe çmimet janë shumë më të shtrenjta se sa në pjesën ekonomike dhe të papërballueshme për shumicën e shqiptarëve. Por nga kjo duket qartë se ata protestojnë për qytetarët, pasi vet nuk kanë asnjë problem ekonomik.

G.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duken të drejta kritikat e kryeministrit Rama ndaj BE për vaksinën?

Komento

Komente

 • Ben Tironci: 09/06/2019 16:33

  Fatmir burri me s**** i politikes shqiptare

  Përgjigju
  • O tej: 09/06/2019 19:52

   Burre mu..

 • Hinglateri: 09/06/2019 15:47

  Thefshin qafen ushqim per sorrat

  Përgjigju
 • Justice: 09/06/2019 15:32

  Posi posi.po shkojne te zgjidhin hallet e Shqiperise

  Përgjigju
 • Kush ka financuar dhunen?: 09/06/2019 15:30

  Ne Zyren e taksave a jane regjistruar te pakten 6 mije fatura? Deficensa e Lulezim Bashes ne arithmetike perdoret shpesh ne humorin e popullit per anollogji te situatave te rastesishme. Vite e vite me pare ka qene nje skec qe prezantonte injorancen e zyrtareve te Mbreterise se Zogut qe nuk ndanin dot 27 bataljona ne tete kamjona. Por spostuar nga humori arithmetika e Lulit na ndihmon qe te kuptojme edhe naivitetin e militanteve te tij: Si jane paguar kompanite e transportit te militanteve protestues pedista? Luli ka deklaruar se gjithemon nga rrethet kane ardhur mbi 50 mije militante partiake. Pra per ta ndihmuar Lulin ne tabelen e shumezimit 50 mije militante X 8 protesta = 400 mije militante 400 mije militante / 60 militante per autobuz > 6 mije autobuza Sa kane kushtuar te pakten 6 mije autobuza? Si jane paguar ? Ne Lek,Euro apo Rubla? Ne te zese apo me fatura? Apo u eshte premtuar per tu paguar pasi te behet kryeminister Luli? Kete mund te na e shpjegoi zyra e taksave ne se e ndjen si detyre transparence ndaj qytetareve. Me mire e bejne gazetaret;une vetem sa po ua kujtoj se ku mund te gjeni kush ka financuar dhunen. Sa per Lulin e dijme qe 6X7 bejne 49

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pollo te ‘5 Pyetjet’: Kritikat e Ramës ndaj BE për vaksinën të rrezikshme për vendin! Roli si ndërmjetës mes Greqisë e Turqisë, propagandë (VIDEO)