Organizonte baste sportive në lokalin pa leje, në pranga 26-vjeçari në Pogradec

Organizonte baste sportive në lokalin pa leje, në pranga 26-vjeçari në Pogradec

Celulari i përdorur nga 26-vjeçar M.M. për baste sportive

Një 26-vjeçar është arrestuar në Pogradec, pasi organizonte dhe praktikonte lojëra fati. M.M., banues në fshatin Blacë të Pogradecit përdorte një lokal brenda të cilit organizonte lojëra fati me baste sportive, biznes i cili ishte i paregjistruar në organet përkatëse.

Policia gjeti dhe sekuestroi si prova materiale 1 celular që dyshohet se përdorej për vendosjen e basteve sportive. Arrestimi i 26-vjeçarit u bë i mundur gjatë një operacioni policor i koduar “Basti i fundit”, për goditjen e informalitetit dhe aktivitetit të kundërligjshëm të organizimit të lojërave të fatit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprat penale “Organizimi ose ushtrimi i veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Prona dhe toka nga Shëngjini në Himarë, Apeli i GJKKO lë në fuqi konfiskimin e pasurive të ish-gjyqtarit Guxim Zenelaj

Prona dhe toka nga Shëngjini në Himarë, Apeli i GJKKO lë në fuqi konfiskimin e pasurive të ish-gjyqtarit Guxim Zenelaj