Organizonte lojëra fati në lokal, arrestohet në flagrancë 32-vjeçari në Dibër

Organizonte lojëra fati në lokal, arrestohet në flagrancë 32-vjeçari në Dibër

Një 32 vjeçar u kap sot në flagrancë nga policia në Dibër, pasi në lokalin e tij, po organizonte veprimtarinë e jashtëligjshme të lojrave të fatit.

Policia ka arrestuar edhe një 21-vjeçar, në Dibër, i cili lëvizte me dorezë metalike.

Njoftimi i Policisë:

Gjatë kontrolleve në qytetin Klosit, u godit një tjetër rast i veprimtarisë së jashtëligjshme të lojërave të fatit. Policia nis procedimin penal për pronarin e lokalit.

Strukturat e Drejtotisë Vendore të Policisë Dibër, referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal për shtetasin G.H., 32 vjeç, banues në Klos, për veprat penale "Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara", "Organizimi i llotarive të palejuara". 32-vjeçari, u kap në flagrancë nga forcat "Shqiponja", teksa në lokalin e tij, po organizonte veprimtarinë e jashtëligjshme të lojrave të fatit.

-Në Dibër, u arrestua në flagrancë shtetasi B.D.,  21 vjeç, banues në Dibër,  pasi gjatë kontrollit në automjetin që drejtonte, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një dorezë metalike (përforcues grushti).  

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:27
Lushnjë/ Organizonin lojëra fati në lokal, ndalohet pronari dhe një person tjetër

Një tjetër rast i organizimit të lojrave të fatit në mënyrë të paligjshme është goditur në lagjen "Xhevdet Nepravishta" në Lushnjë.

Uniformat blu ka ndaluar pronarin e lokalit dhe një person tjetër që po organizonte lojëra fati me celular.

Në bazë të kontrolleve të kryera efektivët e policisë sekuestruan 2 celularë.

Për këtë rast u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit: I. K., 60 vjeç, pronari i lokalit dhe A. K., 47 vjeç, i cili u konstatua nga shërbimet e Policisë në lokal, duke organizuar aktivitetin e jashtëligjshëm të lojërave të fatit, nëpërmjet celularit, informoi sot policia.

S.B/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Osmani: Kosova do të vazhdojë të qëndrojë së bashku me Shtetet e Bashkuara

Osmani: Kosova do të vazhdojë të qëndrojë së bashku me Shtetet e Bashkuara