Oriz me speca me ngjyra nga zonja Albana

ORIZ ME SPECA ME NGJYRA

Përbërësit:

1 ½ fç oriz

2 lgj vaj ulliri

2 ½ fç ujë

1 lç kripë

1 limon (lëkurë limoni)

1 spec i kuq

1 spec i verdhë

1 spec jeshil

1 thelpi hudhër

1 lgj vaj ulliri

1 lgj gjalpë

1 tufë majdanoz

1 lk turmerik

Kripë, piper

Përgatitja:

Në një tigan hedhim vaj ulliri dhe gjalp dhe hudhrën, më pas shtojmë  specat me ngjyra të ndryshme që I kemi larë dhe prerë në copëza më parë, shtojmë erzat, kripë piper, tumerik, lëkurën e 1 limoni. Ndrkohë hedhim edhe orizin të cilin e skuqim bashkë me perimet dhe në fund hedhim ujin.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

'Ciceron'/ Ku të shkoni në fundjavë?! Aktivitetet e kulturës: Hyrja e lirë, talentet e reja me Adela Muçollarin në ‘Opera’! ‘Hirushja’ në Lice! Erseka me panaire të trashëgimisë!

'Ciceron'/ Ku të shkoni në fundjavë?! Aktivitetet e kulturës: Hyrja e lirë, talentet e reja me Adela Muçollarin në ‘Opera’! ‘Hirushja’ në Lice! Erseka me panaire të trashëgimisë!