Vjedhja e energjisë ‘nxjerr hapur’ laboratorin e kriptomonedhave në Krujë! OSHEE në ‘aksion’! Nën hetim 5 persona

Pesë persona janë proceduar penalisht pasi janë kapur duke vjedhur energji, ndërsa është zbuluar edhe një laborator i prodhimit të kriptomonedhave (bitcoin), gjatë një “aksioni” të ndërmarrë nga OSHEE në bashkëpunim me policinë në Krujë dhe në Fushë Krujë.

Për laboratorin e BITCOIN-it u procedua penalisht pronari i objektit F.M, pasi makineria nuk figuron ne emrin e asnjë personi,

Të gjitha rastet janë konstatuar nga OSHEE pa kontrollit në 250 subjekte private, për të cilat kanë mbërritur denoncime në policinë e shtetit.

OSHEE ka lajmëruar se “aksioni” sapo ka nisur dhe nuk dihet për sa kohë do të zgjasë,

Foto nga aksioni i OSHE

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Rama në SHBA, pritet në mjediset e organizatës 'Automation Alley' : Janë të interesuar për investime në Shqipëri