Osmani takohet me presidentin kroat, diskutojnë për anëtarësimin e Kosovës në NATO

Osmani takohet me presidentin kroat, diskutojnë për anëtarësimin e Kosovës në NATO

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq

1720541648_osmani.JPG

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me presidentin e Kroacisë, Zoran Milanoviq me të cilin ka biseduar për aspiratën e Kosovës për tu futur në NATO.

Këtë e ka bërë të ditur vet presidentja përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Ajo ka shkruar se veç diskutimit për aspiratën e Kosovës për t'u anëtarësuar në NATO u fol dhe për mbështetjen jetike nga aleatët kroatë.

“Si zakonisht, një takim produktiv me Presidentin e Kroacisë Zoran Milanović, në margjina të Samitit të NATO-s në Ëashington D.C. Diskutuam aspiratën e Kosovës për t'u anëtarësuar në NATO dhe mbështetjen jetike nga aleatët tanë kroatë. Falënderova Presidentin Milanović që gjithnjë ka qenë zë i fuqishëm pro anëtarësimit të Kosovës në NATO dhe në organizata të tjera ndërkombëtare”, ka shkruar Osmani.


Lajmi kryesor:

Osmani takohet me sekretarin Blinken: Aleanca me SHBA-të gurthemel për stabilitetin global


S.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Hetimi pasuror ndaj familjes Berisha, Doçi: Është shtrirë edhe në Gjermani, transfretë 300 mijë euro e dyshimtë! Po zhvendosin pasurinë

Hetimi pasuror ndaj familjes Berisha, Doçi: Është shtrirë edhe në Gjermani, transfretë 300 mijë euro e dyshimtë! Po zhvendosin pasurinë