​​​​​​Pa me sy vrasjen e nënkomisarit, dëshmia e shefit të krimeve Lezhë: Bëmë postbllok, i dolëm para makinës së Aldi Ramës! Ai qëlloi, ne ramë në kanal

Shefi i Krimeve në Lezhës Leonard Palushi i cili ka parë me sy vrasjen e nënkomisarit Saimir Hoxha ka treguar si ka ndodhur ngjarja. Ai thotë se kanë pasur informacion për të kërkuarin Xhulio Vokrri dhe i kanë bërë postbllok makinës së Aldi Ramës së bashku me shokët e tij. Të gjithë policët i kanë dalë para makinës, por Aldi Rama nuk ka ndaluar. 21 vjeçari ka qëlluar në drejtim të tyre dhe plumbat kanë kapur efektivin Hoxha, kurse policët e tjerë kanë përfunduar në kanal.

"Bëmë postbllok pasi kishim informacion për të kërkuarin Xhulio Vokrrin. Saimir Hoxha, unë dhe 2 policë i dolëm para makinës së Aldi Ramës. Rama nuk ndaloi dhe qëlloi, vrau Hoxhën, ne të tjerët përfunduam në kanal", tha ai.

 


Lajmi kryesor:

Kontrollet për kanabis, vritet në krye të detyrës nënkomisari në Lezhë! Autori qëllon veten me armë, pas 6 orësh kërkime nga RENEA! Policët qëlluan 9 herë drejt makinës së Aldi Ramës, ishte me 3 shokë, njëri ende në arrati (VIDEO)


Be.K./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinë ose test negativ për të hyrë në Universitete, a ju duket e drejtë?×

Lajmi i fundit

John

Veliaj uron çiftin nga Afganistani që do të garojë nesër në Maratonën e Tiranës