Paçe me kocka këmbësh nga zonja Albana

Paçe me kocka këmbësh

Përbërësit:

  • 2-3 kg kocka
  • 1 qepë
  • 1 lgj miell
  • 1 lgj gjalpë
  • 2 thelpinj hudhër
  • 2 lgj uthull molle
  • 1 lgj spec i kuq pluhur

Përgatitja:

Ziejmë kockat me zjarr të avashtë.

Në një tenxhere kaurdisim qepën, shtojmë miellin dhe hudhrat, I kaurdisim dhe shtojmë buljonin e kockave. Shtojmë uthullën, rregullojmë shijen.

Në fund tresim gjellën me 1 lugë gjelle spec të kuq të ëmbël. Këtë salcë e shtojmë sipër te paçja.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

GJKKO kalon për gjykim dosjen e inceneratorit të Fierit, të akuzuar Lefter Koka, Alqi Bllako dhe 8 të tjerë

GJKKO kalon për gjykim dosjen e inceneratorit të Fierit, të akuzuar Lefter Koka, Alqi Bllako dhe 8 të tjerë