Pacolli: Vajza ime më nxiti që të ndërtoj shtëpi në Shqipëri pas tërmetit

Pacolli në Thumanë

 Me anë të një postimi në Facebook, politikani dhe biznesmeni kosovar Behgjet Pacolli ka treguar se vajza e tij Hana ka qënë ajo që e ka nxitur të ndihmojë qytetarët në Shqipëri.

“Jam i lumtur që dhe unë u bëra pjesë e këtij solidariteti së bashku me familjen time, me nxitjen e veçantë të bijës sime Hana. Sot ndihma ime është pjesë e një projekti urbanizues në zonën e Thumanës, nga më të goditurat prej tragjedisë. Së bashku do të bëjmë shtëpi më të forta për ata që një vit më parë mbetën në qiell të hapur”, ka shkruar Pacolli.

Fondacioni i Behgjet Pacolli do të angazhohet drejtpërsëdrejti në ndërtimin e pallateve në zonën e Thumanës, në Bashkinë Krujë, me një investim që kap vlerën e 1 milionë eurove.

Ky është postimi i plotë:

Një vit më parë, Shqipëria u godit nga një tërmet i tmerrshëm që mori shumë jetë njerëzish.

Është ky momenti të përkujtojmë plot mëshirë te vdekurit dhe të ngushëllojmë sërish familjet e tyre.

Por një vit më parë, kombi ynë njohu një valë të fuqishme solidariteti nga të gjithë anët, ku Kosova bëri pjesën e vet. Në të gjitha format. Vëllezërit e motrat u bënë bashkë dhe kufiri u zhduk mes nesh.

Jam i lumtur që dhe unë u bëra pjesë e këtij solidariteti së bashku me familjen time, me nxitjen e veçantë të bijës sime Hana.

Sot ndihma ime është pjesë e një projekti urbanizues në zonën e Thumanës, nga më të goditurat prej tragjedisë.

Së bashku do të bëjmë shtëpi më të forta për ata që një vit më parë mbetën në qiell të hapur.


Lajmi kryesor:

1 vit nga tërmeti/ Rama rrëfen momentet drithëruese: Çdo krizë është një mundësi e re! Ilir Meta: E papranueshme që ka ende familje të pastrehuara (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Copëza nga e kaluara, një flotë anijesh japoneze e Luftës së dytë Botërore është shfaqur falë lëkundjeve të një vullkani