Padia e Besa Shahinit për Këlliçin, PD: Pasi s'u shfaq në 3 seanca rradhazi, Gjykata vendosi pushimin e çështjes ndaj kreut te FRPD për shpifje

Padia e Besa Shahinit për Këlliçin, PD: Pasi s'u shfaq në 3 seanca rradhazi, Gjykata vendosi pushimin e çështjes ndaj kreut te FRPD për shpifje

Besa Shahini dhe Belind Kellici

PD deklaron se është pushuar çështja ndaj kreut të FRPD Belind Këlliçi, i cili u padit nga ish-ministrja e Arsimit Besa Shahini për shpifje.

Sipas PD pas refuzimit të Shahinit për t'u paraqitur në senacë gjyqësore për herë të tretë rradhazi, Gjykata ka vendosur pushimin e çështjes ndaj kreut te FRPD.

"Besa Shahini pretendonte se në datë 11.06.2020, shtetasi Belind Kelliçi, Kryetar i FRPD, ka shpifur ndaj saj, duke përhapur informacion të rremë. Rrethanat e fakteve kanë të bëjnë me postimet dhe reagimet publike të Kellicit lidhur me nxjerrjen publike për të 7 vit rradhazi, të tezave të provimit të Maturës Shtetërore.

Postimet e shtetasit Belind Kellici janë shpërndarë nga profile të tjera në rrjete sociale dhe portale të ndryshme në mënyrë të shpejtë dhe virale.

Në seancën e 3 rradhazi sot ne Gjykatë, Besa Shahini refuzoi të paraqitet personalisht dhe të provonte me fakte konkrete akuzat e ngritura prej saj. Për këtë arsye, trupa gjykuese vendosi pushimin e menjëhershem të çështjes", thuhet në reagimin e PD.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Tinguj mesjetarë në Voskopojë/ Mbyllet me një koncert në kishën e 'Shën Kollit' edicioni i 7 i MIK festival

Tinguj mesjetarë në Voskopojë/ Mbyllet me një koncert në kishën e 'Shën Kollit' edicioni i 7 i MIK festival