Pamjet 3D të krimit të tmerrshëm që tronditi Greqinë, bashkëshorti i viktimës:Flisnin greqisht, por kur u larguan folën gjuhën e tyre

Ngjarja shokuese që ndodhi ditën e djeshme në Greqi, ku një 20 vjeçare ka mbetur e vrarë, pranë krevatit të foshnjës së saj 11 muajshe, pasi është torturuar dhe mbytur nga grabitësit të cilët u futën në shtëpinë e saj me qëllim për të vjedhur, vijon të lërë ende pa fjalë edhe policët më me përvojë grekë.

Hap pas hapi policia po kërkon prova por edhe gabime që do t’i çojnë ata të arrestojnë tre autorët e paskrupullt, ku kanë krijuar edhe pamje 3D lidhur me ngjarjen. Sipas hetimeve, njëri nga tre autorët e vrasjes e mbylli gojën e vajzës me copa lecke dhe e mbyti duke i mbyllur me forcë rrugët e frymëmarrjes me duar.

Policia vlerëson se pasi 3 autorët e krimit me kapuç varën qenin e familjes në kangjella, ata hynë në ndërtesë përmes dritares së bodrumit dhe prej andej filloi makthi për çiftin.

Bashkëshorti, i cili pa kriminelët e pamëshirshëm që kërcënonin të vrisnin vajzën e tij 11-muajshe jep sa më shumë informacion në lidhje me autorët që prej ditës së djeshme. Sipas dëshmisë së burrit 32-vjeçar, tre burrat me kapuç qëndruan në shtëpi për një orë, duke e shantazhuar për t’i thënë se ku kishte fshehur paratë dhe bizhuteritë, megjithëse që nga momenti i parë, pa rezistuar, ai kishte zbuluar kutinë me 10,000 euro.

Caroline, 20 vjeçe, luftoi me ta. Instinkti i nënës nuk e lejoi atë të përballej me askënd që kërcënonte foshnjën me armë. Ishte e pamundur që ajo të mos bënte asgjë për të shpëtuar fëmijën e saj nga duart e tyre.

Të dy këta elementë bëjnë që policia të vlerësojë se mundësia që vrasësit të kenë lënë material të mjaftueshëm gjenetik si në sendet shtëpiake ashtu edhe në rrobat e çiftit, është e lartë.

Sipas informacioneve, 32-vjeçari dëshmoi se kriminelët e paskrupullt, pavarësisht nga fakti se gjatë gjithë qëndrimit të tyre në shtëpi flisnin rrjedhshëm greqisht, kur u larguan, ai i dëgjoi ata duke folur me njëri-tjetrin në gjuhën e tyre amtare.

Zyrtarët e departamentit të vrasjeve tashmë kanë “ndërtuar” profilin e autorëve, një “armë” e domosdoshme në duart e policisë për t’i lokalizuar ata.

Ata e konsiderojnë pothuajse të sigurt se janë grabitës të specializuar, anëtarë të një grupi kriminal. Grabitësit ishin katër, tre sulmues dhe një vëzhgues që i priste jashtë.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Ku do të pushoni këtë verë?

Komento

Komente

 • SANTI: 16/05/2021 02:03

  I,Shkreti ai shqiptar qe do te kapet kot....kjo duket si vrasje e ber nga ai vet i zoti familjes

  Përgjigju
 • free: 14/05/2021 16:26

  tallin menderen kta....4 veta per te marr 10.000 euro. nje her thone qe i kish rene te fiket pastaj na paska degjuar dhe cfare gjuhe flisnin.

  Përgjigju
 • Maks: 14/05/2021 06:20

  Uroj qe keta vrases te kapen sa me shpejt dhe tu jepet denimi i merituar Por un kam frik se mos esht ndonje prapasken dhe ka gisht dhe i shoqi Sepse si ka mundesi ate se preken dhe te shoqen ja vran

  Përgjigju
 • Scutari: 13/05/2021 22:07

  Se mos ka dyshim ndonjeri se autoret jane shqiptare?!!

  Përgjigju
 • ######: 13/05/2021 22:05

  Policia nuk duhet ti arrestoj keta bandita por ti ekzekutoi direkt ne rrug ku ti gjej zjarr banditave zjarr.

  Përgjigju
 • Varijanullen: 13/05/2021 21:54

  E pazakonte shperblimi prej 300mije euro qe Kane vene per zbulimin e ketyre. Zjedhsit nuk kane hyre per 10000mije euro, Greku eshte pilot HelikopterTaxi ka trasportuar dicka ose dike me vlere.

  Përgjigju
 • Lleshi Lleshi: 13/05/2021 20:53

  Do Zoti nuk jan shqiptar se medet masanej.

  Përgjigju
  • DAJE: 15/05/2021 05:01

   CFARE DO QE TE JEN KTA VETEM NJEREZ NUK JAN PO KAFSH

 • Kafsha: 13/05/2021 19:56

  Të gjithë grekët flasin greqisht por edhe gjuhët e tyre amtare. Psh Pontët e zinj flasin greqisht por edhe gjuhën ponde të sjellë prej Azie.

  Përgjigju
  • Letisia: 13/05/2021 22:14

   Me fal nga jane pondet?prej Azie?×

Lajmi i fundit

John

Qëlluan me 20 plumba biznesmenin, zbardhen emrat e 3 autorëve! 2 prej tyre vëllezër