Denoncimi i analistit: Dy gazetarë, një burrë e një grua marrin deri 100 mijë euro për t’iu shërbyer bandave

Analisti Arjan Curi deklaroi në emisionin ‘3D’ se dy gazetarë, një burrë e një grua marrin deri 100 mijë euro për t’u shërbyer bandave.

Ndërsa komentoi operacionin Metamorfoza, Curi tha se sipas tij, kokat më të mëdha të organizatës kanë ikur.

“Gjatë këtij operacioni, kokat më të mëdha kanë ikur dhe kanë akoma një histori të dytë që mund të ndodhi që kokat më të mëdha të kësaj 50-çes që është kërkuar për tu arrestuar, që janë deputetë. Pse u quajt Metamorfoza 3 sepse janë të përfshira 3 këmbë sikurse krimi, politika dhe media.

Dy gazetarë shumë të famshëm dhe të rëndësishëm që i kemi çdo ditë në ekranet tona, një burrë dhe një grua, dalin dhe marrin pagesa deri në 100 mijë euro për të dhënë ose lajme në favor të njërës bande ose tjetrës ose për të devijuar vëmendjen e policisë duke dhënë vendndodhje të ndryshme për kriminelët.

Ka fletë të ardhura nga Belgjika dhe Franca ku flasin këta gazetarë me pagesa për tu bërë shërbime ndaj bandave”, tha Curi.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ai: 21/05/2024 18:42

  O curro por duhet te thush edhe ate tjetren qe kur ti venne byzylyket ke duret do te nrehen te gjithe me protestu qe gazetaret nuk duhen prek se bejne detyren ha ha albanistan i pari qe do flasi eshte nipi i hysniut te kapos

  Përgjigju
  • Vlora: 21/05/2024 19:31

   Ardit gjebrea spiun

 • Nastradin: 21/05/2024 10:30

  Po i bie te jen hoxha dhe lala, se keta jan te famshem ne mos gaboj

  Përgjigju
  • Boli: 21/05/2024 17:00

   Lala edhe ta shohesh duket si gabele

  • dine@dinenine,com: 21/05/2024 12:07

   ti mire e ke, por ketu jane te gjithe te veteshpallur te famshem, veshtire te kuptohet ke ka ne mendje ky curri.

 • Boli: 21/05/2024 09:56

  lezha nuk eshte mbyll ende dhe i ka rrenjet ne athine do fluturoje edhe koka e durimit per ate vrasje te trefishte ne autostrade si e sidit

  Përgjigju
  • San Giovanni: 21/05/2024 15:19

   Atë e ka vra ai që i vranë punëtorin tek firma...

 • Sondazhi i ditës:

  Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut