Pamjet emocionuese/ Prindërit e Hashim Thaçit e vizitojnë ish-Presidentin në burg! 2 vite pa e parë

Dy vite pasi djali i tyre, ish-Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u nis për në gjykatën e Hagës, prindërit e tij kanë shkuar për ta vizituar. Mediat kosovare kanë qenë ato që kanë publikuar imazhet nga vizita e pazakontë. Dy të moshuarit dhe anëtarë të tjerë të familjes Thaçi shihen duke hyrë në qendrën e paraburgimit, ku ndodhet Thaçi dhe ish-komandantët e tjerë të UÇK-së. Takimi i fundit i tyre ka qenë më 5 nëntor të vitit 2020.

Kujtojmë se para 3 javësh ishte Kryeministri Rama ai që vizitoi prindërit e Thaçit në Burojë të Skenderajt. Rama këtë vizitë e realizoi tek familja e Thaçit, vetëm disa ditë pasi e ka vizituar vetë atë në Hagë, ku po mbahet në paraburgim nën akuzat e caktuara nga Prokurori Special i Gjykatës Speciale.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arbërori: 09/07/2022 01:25

  Emocione leshi janë KËTO, shumë e shumë prinder shqiptarë jan duke vajtuar ende nga Hashm vrasësi !

  Përgjigju
  • Arbërori: 09/07/2022 12:56

   O Emigrat leshi o rrac shkjau, shkjau si ti e hashimoi mi kan vrar e masakruar 38 antar familje ! O shqipfolës drejtohu tek shefi yt Edvin shkjau shqipfolës sepse aty e ke buken

  • Emigranti .It.: 09/07/2022 09:28

   Po ik mor spiun serb!Nuk ke pun tjeter ti me bo!

 • Sondazhi i ditës:

  A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Lituania thirrje NATO-s: Duhet të dërgoni tanke moderne në Ukrainë

Lituania thirrje NATO-s: Duhet të dërgoni tanke moderne në Ukrainë