Panik në kampionatin e Kosovës, ish-futbollisti i disa skuadrave në Shqipëri pëson atak në fushën e lojës

Panik në kampionatin e Kosovës, ish-futbollisti i disa skuadrave në Shqipëri pëson atak në fushën e lojës

Futbollisti Alban Rexhepi në spital

Një tragjedi është shmangur fatmirësisht në futbollin kosovar me protagonist sulmuesin Alban Rexhepi. Futbollisti pësoi një atak kardiak në pjesën e dytë teksa ekipi i tij Vllaznia po udhëhiqte me rezultatin 3-2 kundër Flamurtarit në Ligën e Parë të Kosovës.

Ka qenë vendimtare ndërhyrja e stafit mjekësor të ekipit të tij për ta mbajtur në jetë sulmuesin. Aktualisht gjendja shëndetësore e 26-vjeçarit ndodhet e sigurt, pasi është duke marrë mjekim në spital.

I pranishëm në ambjentet e spitalit është parë dhe Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, i cili i ka qëndruar pranë futbollistit në këto momente të vështira. Alban Rexhepi është i njohur edhe në kampionatin shqiptar, pasi ka mbajtur veshur edhe fanellat e Laçit dhe Burrelit.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

'Nga ministria u tha që Beqir Balluku e delegacioni të evitonin Parisin e të uleshin në Tiranë, nuk u mor parasysh'! Relacioni nga ambasada e Pekinit, në ’74-ën