Papa emëron Arqipeshkv të Tiranës e Durrësit Arjan Dodaj, reagon Rama: Zoti qoftë me ju në këtë mision kaq fisnik

Papa emëron Arqipeshkv të Tiranës e Durrësit Arjan Dodaj, reagon Rama: Zoti qoftë me ju në këtë mision kaq fisnik

Kryeministri Edi Rama ka përgëzuar Arqipeshkvin e ri të Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Arjan Dodajn.

‘Papa Françesku emëron një Arqipeshkv shqiptar të lindur e rritur në Shqipëri, në krye të Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës! Urime ARJAN DODAJ dhe Zoti qoftë me Ju në këtë mision kaq fisnik!’- shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Imzot Arjan Dodaj emërohet nga Papa Arqipeshkv i Kishës Katolike: Politika shqiptare të dëgjojë më shpesh zërin e ndërgjegjes! Imzot Frendo jep dorëheqjen: Koha për një bari më të ri


M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Tatimi për profesionet e lira, ‘Kushtetuesja’ jep sot vendimin final

Tatimi për profesionet e lira, ‘Kushtetuesja’ jep sot vendimin final