Para takimit Hoti-Vuçiç në Uashington, qytetari vendos flamurin e Kosovës te Liqeni i Ujmanit

Bekim Ibishi tek Liqeni i Ujmanit

Një qytetar ka vendosur flamurin e Kosovës tek Liqeni i Ujmani me qëllim që të shenjëzojë se Ujmani dhe Trepça i përkasin territorit të Republikës së Kosovës dhe qytetarëve të saj.

Aktiviteti u realizua në kohën kur në Ëashington po mbahen bisedime mes Kosovës dhe Serbisë.

Sot në këtë aktivitet simbolik tek Liqeni i Ujmanit vendosëm simbolin e Republikës së Kosovës, për të shenjëzuar qartë se Ujmani dhe Trepça i përkasin territorit të Republikës së Kosovës dhe qytetarëve të saj dhe asnjë̈ shtet apo entitet s’mund të ketë̈ pretendime mbi to”, ka thënë qytetari Bekim Ibishi.

Ai ka thënë se me këtë aktivitet po informojnë delegacionin e Kosovës në SHBA  se çka i jep Kosova Serbisë. Sipas tij Serbisë i jepet vetëm fqinjësi të mirë dhe asgjë me tepër. Pas fjalimit përpara mediave, ai e mori flamurin me vete.

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duken të drejta kritikat e kryeministrit Rama ndaj BE për vaksinën?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pollo te ‘5 Pyetjet’: Kritikat e Ramës ndaj BE për vaksinën të rrezikshme për vendin! Roli si ndërmjetës mes Greqisë e Turqisë, propagandë (VIDEO)