Parakalim në kthesë të rrezikshme, gjobitet shoferi në Elbasan (Video)

Policia Rrugore e Elbasanit ka gjobitur me masë administrative 12 000 lekë të rinj një shofer që ka kryer parakalim të gabuar në kthesë me rrezikshmëri në aksin rrugor "Librazhd-Prrenjas".

Rasti është denoncuar nga një qytetar ndërsa policia më pas ka bërë verifikimet nëpërmjet pamjeve filmike.

“Si rezultat, shërbimet e Policisë Rrugore kanë identifikuar drejtuesin e këtij automjeti, shtetasin G. T., dhe i kanë vendosur atij, masën administrative 12 000 lekë të rinj, bazuar në pikën 10 të nenit 141, të Kodit Rrugor”, njofton policia.

Policia Rrugore e Elbasanit apelon për të gjithë përdoruesit e rrugës, që të zbatojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor, si dhe të vijojnë të denoncojnë në numrin pa pagesë 112, çdo rast të shkeljes së tyre.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tani: 11/04/2024 16:13

    Ketij duhet ti hiqet patenta jo gjobe ky jo vetem merr ne qafe veten po merr dhe te tjeret

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj