Kurbin/ Babai qëllon të birin pas sherrit, 45-vjeçari i shpëton plumbit! I moshuari arrestohet pas disa orë kërkimesh nga policia

Kurbin/ Babai qëllon të birin pas sherrit, 45-vjeçari i shpëton plumbit! I moshuari arrestohet pas disa orë kërkimesh nga policia

Arma e sekuestruar

Një sherr banal mes babait dhe të birit mund të kishte përfunduar në tragjedi ditën e sotme në Kurbin.

72-vjeçari Preng Gega qëlloi sot me armë zjarri në drejtim të djalit të tij, Luan Gega 45 vjeç, por fatmirësisht ky i fundit i shpëtoi plumbit.

Pa ngjarjes, i moshuari u arratis, por u arrestua pas disa orë kërkimesh nga policia. Nuk dihen ende arsyet që çuan në konfliktin mes babë e bir, që degjeneroi edhe në përdorimin e armëve.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

LIVE/ Përmbysje e çmendur, Ballkani i Dajës kalon në avantazh  (VIDEO)

LIVE/ Përmbysje e çmendur, Ballkani i Dajës kalon në avantazh (VIDEO)