Parashikimi i motit për ditën e sotme, temperaturat arrijnë në 33 gradë

Parashikimi i motit për ditën e sotme, temperaturat arrijnë në 33 gradë

Foto ilustruese

Vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në juglindje.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 12-17 gjatë ditës 29 °C në veri deri në 28-33°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur .

Ishuj britanik po ndikohen nga vranësira dhe reshje shiu, ndërsa Mesdheu i ndikuar nga rryma ajri të nxehta do të jetë me diell dhe temperatura të larta, ndërsa gadishulli ballkanik vijon të jetë në ndikimin e masave ajrore të freskëta veriore duke mbajtur vranësira reshje lokale.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Meta i përgjigjet KLP: Thuajini Dumanit të mos bëjë politikë! I dha mesazh Ahmetajt që të mbyllë gojën

Meta i përgjigjet KLP: Thuajini Dumanit të mos bëjë politikë! I dha mesazh Ahmetajt që të mbyllë gojën