Koalicioni ABEOK kërkesë ankimore në KQZ: Na pajisni me vendimin për votimin e emigrantëve, e kemi kërkuar edhe më parë, por pa përgjigje

Ilirjan Celibashi

Koalicioni ABEOK (Aleanca Ora Kombëtare – Emigracioni – Bashkimi Popullor dhe Konservatorët) ka bërë kërkesë ankimore në KQZ ku kërkojnë që të pajisen me vendimin e Komisionit për votimin e shqiptarëve jashtë vendit në zgjedhjet e 25 prillit.

ABEOK sqaron se një kërkesë të tillë e kanë bërë edhe më parë por nuk kanë marrë asnjë përgjigje.

Kërkojmë nga komisioni Qendror i zgjedhjeve të na pajisë me vendimin e komisionit Qendror të Zgjedhjeve për votimin e shqiptarëve jashtë vendit. Këkojmë nga komisioni Qendror i zgjedhjeve edhe herë të tjera për problemin si më sipër dhe nuk kemi marrë përgjigje zyrtare nga ana e institucionit tuaj”, thuhet në kërkesën e bërë ndaj KQZ.

Ky koalicion u formua për zgjedhjet e 25 prillit me të cinin garuan Kujtim Gjuzi, Zef Shtjefni, Selami Jenishehri dhe Kostaq Papa me titullin: “Aleanca Ora Kombëtare – Emigracioni – Bashkimi Popullor dhe Konservatorët”.

 

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vendimi negativ i BE, sekretarja për Marrëdhëniet me Jashtë e PS: Lajm që pritej! Sukses për Shqipërinë fakti që 27 vende i dhanë dritën jeshile!