Partia Demokratike italiane reagon për gjestin fisnik shqiptar: Mesazhi i kryeministrit Edi Rama është një himn për njerëzimin

Partia Demokratike italiane reagon për gjestin fisnik shqiptar: Mesazhi i kryeministrit Edi Rama është një himn për njerëzimin

Percjellja e mjekeve shqiptare drejt Brescias

1585514475_boccia.PNG

Për gjestin fisnik të shtetit shqiptar ka reaguar edhe Partia Demokratike italiane duke shpërndarë postimin e ministrit Boccia.

Ata kanë publikuar edhe videon e pritjes së mjekëve shqiptarë drejt rrugës për në Brescia.

Një shenjë e madhe vëllazërore nga Shqipëria.

Mesazhi i kryeministrit shqiptar Edi Rama është një himn për njerëzimin. Faleminderit shume është një mësim për të gjithë.

 Sot shoqëruam 30 punonjës shëndetësorë shqiptarë në Brescia. Emocion i shkëlqyer për të gjithë dhe për ata që, si unë ishin në Bari në 8 gusht 1991”, ka shkruar Boccia në profilin e tij krahas videos së pritjes.

 


Lajmi kryesor:

Conte-Salvini falenderojnë Ramën për mjekët: S'do ta harrojmë! Italianët: Sot ndihemi të paguar për shërbimin që kemi bërë në Shqipëri


  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Lulzim Basha komenton puthjen e Ramës me Melonin: Po sillet si yll Hollivudi

Lulzim Basha komenton puthjen e Ramës me Melonin: Po sillet si yll Hollivudi