Partitë e vogla morën pak vota, Hajdari: Basha bëri gabim, duhet t’i linte në fund të listës! Ahmetaj: Tregoi burrëri, i respektoi më shumë se ç'duhet

 

Ish prokurori Shkëlqim Hajdari Shkëlqim Hajdari kritikoi kreun e PD Lulzim Basha lidhur me renditjen në listë të krerëve të partive të vogla me të cilat kandidoi me një listë të përbashkët. Sipas Hajdarit, Basha duhet ti kishte renditur në fund të listës dhe kush të kishte marrë vota të hynte në parlament.

“Më shqetëson përqindja që kanë marrë partitë e vogla në koalicion me PD. Ky është një tmerr i vërtetë. Po marr guximin po bëj kritikën e parë për Bashën. Këto basha duhet i vinte në pjesën fundore të listës fituese që të merrnin votat me herës ose të shkonin në shtëpi. Ne mund të kishim dhe rezultat tjetër ose këtë rezultat. Por do ishte i drejtë. Nëse do merrnin këto vota të shkonin në shtëpi, ose të thyenin herësin.

Kurse Bislim Ahmetaj tha se renditja që u bëri aleatëve ishte një moment që tregoi se Basha ka burrëri, duke e ndjerë si një detyrim edhe për faktin se dogjën mandatet.

"Ky ka qenë një nga momentet që ka treguar se Basha ka burrni. Ai i ka respektuar më shumë seç duhet dhe ka lënë jashtë emra që mund të mblidhnin më shumë vota. Smund ta bëj me faj për shkak të njëlloj detyrimi që ikën në parlament në mënyrën më idjote”, tha Ahmetaj .


Lajmi kryesor:

Mori pak vota, Ahmetaj për Berishën: E ka mbyllur ciklin në politikë, duhet të kishte ikur që në 2013! Dorëheqja e Topallit mesazh për Bashën që të largohet


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Ndarja nga jeta e Nishanit, Rama: U prehtë në paqe