Partizani fillon me këmbën e gabuar
në Europa Ligë, bullgarët fitojnë 1-3

Partizani fillon me këmbën e gabuar<br />në Europa Ligë, bullgarët fitojnë 1-3
Demat e kuq të Partizanit kanë zhvilluar një ndeshje të dobët përball bullëgarëve të Botev Plovdiv.

Djemtë e Starovës nisën një ndeshje të bukur duke kaluar në avantazh që në minutën e pestë, ku shkodrani Sukaj shënoi për Partizanin.

Por kjo nuk zgjati shumë pasi nga minuta 27 ku bullgarët shënuan golin e parë dhe më pas shënuan dhe dy herë të tjera duke shkatërruar partizanin në rezultatin 3-1.

Në pjesën e dytë të kuqtë nuk u panë fare dhe skuadra e Botev Plovdiv shënoi dhe dy gola të tjerë. Fillimisht Partizani tentoi të shfaqej në sulm, por në minutën e 61, Nedelev ka përmbysur shifrat duke kaluar në avantazh Botev Plovdiv, falë një goli fantastik të realizuar nga jashtë zone.

Të pafuqishme dhe aspak kërcënues, të kuqtë pësojnë dhe golin e tretë. Në Atanda bën një gabim qesharak dhe të pafalshëm të ndëshkuar nga Kosoko, i cili pasi ka rrëmbyet topin nga këmbët e futbollistit të Partizanit, ka kaluar edhe portierin Hoxha, për të dërguar topin në portën e boshatisur të të kuqve, për të tretën herë në këtë ndeshje.

Në ndeshjen e kthimit Partizanit i duhet të bëjë mrekullinë dhe të shenojë të paktën 3 gola dhe mos të pësojë asnjë.

Er.K/Shqiptarja.com

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Debati në ‘Frontline’/ Baçi: Rama përdor drejtësinë për të goditur PD! I kthehet Lita: Gjyqtarët që dënuan Salianjin iu dhanë vulën