Partizani një pikë në tre ndeshje, Colella: Bëmë paraqitje të dobët, më shqetëson loja

Trajneri i Partizanit, Giovanni Colella

Partizani humbi këtë të enjte 0-2 me Teutën për javën e 18-të të Superligës. Të kuqtë kanë marrë vetëm një pikë në tre ndeshjet e fundit, teksa Tirana mund të shkëputet në krye të renditjes. Pas ndeshjes për Oversport, trajneri i Partizanit, Giovanni Colella tha se më shumë e shqetëson loja se pikët.

"Humbja apo loja shqetësimi më i madh? Mendoj që sot kushdo që mund të thotë diçka, ka të drejtë. Nuk mund të mbrohemi, ka qenë një ndeshje shumë e keqe. Kur luan keq, nuk ka nevojë për shumë komente.

I kënaqur me zëvendësimet? Nuk jam i kënaqur me asgjë. Nuk di çfarë detaji të gjej, që të them jam i kënaqur.

3 ndeshje pa fitore, Partizani zyrtarisht në krizë? Kemi marrë një pikë në 3 ndeshje, por sipas meje, përveç rezultateve po bëjmë keq edhe në mënyrën e lojës.

Do ndërhyni në merkato? Nuk merrem me merkaton. Edhe pse humba sot, për merkaton nuk flas. Menich dhe Da Silva nuk kishin luajtur shumë, por nuk mund të them që bënë më keq se të tjerët. Nuk jam i kënaqur nga asnjë lojtar.

Rexhepi pse nuk luajti? Është një zgjedhje teknike", tha trajneri i Partizanit.

VIDEO/ Mbyllet gjysma e Superligës, Tirana lë pas Partizanin! Bardheblutë fitojnë në transfertë, Teuta mposht 'Demat'

×

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin