Partizani-Skënderbeu, trajneri Mehmeti: Nëse fitojmë bonus i madh emocional! Shehi: Egnatia s'është e lehtë për Tiranën

Të hënën Partizani udhëton drejt Korçës ku e pret Skënderbeu që Lufton për mbijetesë.

“Duke patur parasysh rezultatin me Teutën dhe ndeshjen specifike me Dinamon në Kupë, që janë situate të ndryshme, vazhdimësia do na pëlqente. Kjo sepse kthesa vjen gradualisht dhe vazhdimësia është shumë e rëndësishme. Nëse fitojmë me Skënderbeun do ishte një bonus shumë i mirë emocional,”-u shpreh Dritan Mehmeti, trajner i Partizanit.

Sakaq Tirana kryesuese e kampionatit pret Egnatian me synimin për 3 pikët e rradhës.

“Në futboll nuk mendoj se ka ndeshje të lehta sepse ata që mendohen si të lehta në letër kthehen të vështira në fushë. Është një kundërshtar që vlen 3 pikë pavarësisht renditjes kur ndodhen, por jemi koshient që ka lojtarë cilësor në organikën e tyre,”-deklaroi Orges Shehi, trajner i Tiranës.

Sfida tjetër e kësaj jave që luhet po të hënën është mes Dinamos dhe Laçit.

Ne.k./AV/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!