Parulla kundër Borchardt, Vasili: Policia thërret në mes të natës një studente, po i bën presion

Ish-kryetari i grupit të LSI-së Petrit Vasili denoncon në faqen e tij në rrjetet sociale se një nga personat që shkroi parullën "Borchardt shame on you" (Borchardt turp për ju) poshtë banesës së tij, është thirrur në polici mbrëmjen e sotme.

Vasili thotë se ajo është studentja Ana Hazizaj, ndërsa policia i ka bërë presion. Sipas tij, studentja ka të drejtën e fjalës ka të drejtë të mendoje ndryshe ka të drejtë të protestojë. Ditën e shtunë pas reagimit të ambasadorit të OSBE-së në Tiranë Bernd Borchardt lidhur me protestën e opozitës disa të rinj bënë një sulm pranë rezidencës së banimit të tij duke shkruar "Borchardt shame on you". Përveç shkrimit ata kanë qëndruar poshtë banesës së tyre duke thirrur në kor "Borchardt shame on you" (shiko këtu).

Postimi i plotë i Petrit Vasilit
SKANDAL STUDENTJA NE POLICI PER BORCHARD!!!
Policia e Rajonit Nr.1 therret tani ne mes te nates studenten Ana Hazizaj per ti bere presion.
Arsyeja eshte se i ka thene Borchardit "Turp ti vije".
Ky eshte TURP i vertete.
Policia qe nuk guxon te ndale horrat,kriminelet dhe te korruptuarit therret ne mes te nates nje vajze te re studente.
Ana Hazizaj ka te drejten e fjales ka te drehte te mendoje ndryshe ka te drejte te protestoje.
TURP me te madh Shqiperia nuk ka pare.
Turp per cdo nderkombetar qe hesht ndersa studentja Ana Hazizaj thirret ne mes te nates.
Turp ti vije te gjithe atyre qe heshtin.
Shame on you te gjithe atyre qe perkrahin terrorin ndaj nje vajze te qe thote mendimin e lire te saj.

Ana Azizaj

d.ba.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento

Komente

 • Donela: 15/05/2019 10:45

  Monster te fusin brenda ty pleher dhe ate fallxhoren tende per keto veprime te padenja e teper vulgare per nje parti,jeni vemje ju te LSI jeni njelloj mos me keq se Berishe krimineli

  Përgjigju
 • Populli: 15/05/2019 10:27

  E kane ne genin e tyre bllokun e vjedhjeve,shantazhin dhe kercenimet,vetem me kete kod mafioz ka vegjetuar deri me sot kjo bande kusaresh,turp per PD qe mbeshtetet tek keta monstra,kjo eshte arsyja e degradimit te tyre nuk mund te bejne ndryshe,PD-LSi parti fashiste drejt azgjesimit total.

  Përgjigju
 • Ela: 15/05/2019 10:05

  pse te vjen keq ty o plehre se e ke derguar vete o cobani i korces

  Përgjigju
 • Emigranti: 15/05/2019 09:55

  Vasili-njeri halabak sahanlepires i pa bese servil i mbaruar.....

  Përgjigju
 • XXX: 15/05/2019 09:07

  Shkolla e Jales e lesh e lise

  Përgjigju
 • sari: 15/05/2019 07:56

  o petrito mos u merzit o burre se sishte duke fjet ne pub e mori, edhe ajo aksionin naten e kishte bere jo ne mes te dites ;)

  Përgjigju
 • arben metani: 15/05/2019 07:49

  E nxoret koken qe ishit ju qe bete kete turpe. pse nuk fole deri dje kur akoma nuk kishte dale ne shtyp se kush ishin. Duket qarte qe qellimi proteste tuaj dhe daljes nga parlamenti eshte frika nga drejtesia. Te fala Monikes dhe Ilirit, nga qelia e burgut.

  Përgjigju
 • Saranda: 15/05/2019 07:27

  Do jet nga ata studentet e JALES?

  Përgjigju
 • Koli: 15/05/2019 06:33

  Aa pse LSI e paska bere? Urdheruesit duhen arrestuar mafja LSI po kercenon dhe familjet e ambasadoreve lere te shqiptareve te thjeshte.

  Përgjigju
 • peoples: 15/05/2019 03:53

  Mos u merrni me LSI-ne.

  Përgjigju
 • Latifi: 15/05/2019 03:02

  Eshte ne NDERIN e z Borchardt per ta MBYLLUR kete miniproteste se Ben vaki qe kesaj vajze ti ndodhe gje nga policija z Borchardti do marre valixhet dhe do kthehet mbrapsht andej nga ka ardhur se vertete do jete I turperuar SI POLITIKAN I KORRUPTUAR

  Përgjigju
  • LatiKok LOQJA: 15/05/2019 09:01

   O debil burrë po kjo kurvicka të meret me politikën Shqipëtare jo me të huajt apo dhe ti si ajo je.

 • Turpin e paci per vehte: 14/05/2019 23:49

  Nuk qenka edhe aq e vockel sa i duket Vasilit kjo cuca! Dhe sa bukur vizatoka.... Si duket humbet nocionet kur eshte fjala per femnat dhe Saliun...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Hodhi themelet e Cirkut shqiptar, ndahet nga jeta Kosta Papanikolla