Pas 4 ditësh e bllokuar nga bora, hapet rruga e Panaritit në Korçë! Në akset nacionale dhe turistike qarkullimi i mjeteve bëhet pa probleme (FOTO)

Rruga Panarit

Rruga Panarit

Pas 4 ditësh, është bërë e mundur hapja e rrugës që të çon drejt fshatit Panarit në Korçë. Rruga ishte bllokuar si pasojë e reshjeve të dëborës, që përfshinë qarkun e Korçës, në ditët e fundit.

Ndërsa raste me fraktura gjatë këtyre ditëve në qarkun Korçë, janë paraqitur në spital rreth 13 persona. Ndërkohë ditën e sotme në qarkun e Korçës nuk ka pasur reshje, ndërsa temperaturat vijojnë që të mbeten të ulëta deri në -10 gradë C.

Në akset nacionale dhe turistike: Korçë-Erseke -Leskovik, Korçë -Voskopojë, Ķorçë – Dardhë qarkullimi i mjeteve bëhet pa probleme, ndërsa rekomandohet përdorimi i gomave dimërore.

Në orët e para të mëngjesit është bërë kriposja e rrugëve me material të përzierë Kripë + Granil, për mos krijimin e gjurmëve të akullit në rrugë.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Finalja e Conference League, Duka falënderon Ramën, Veliajn dhe të gjitha institucionet që ndihmuan në suksesin