Vrau Madrit Ulqinakun, arrestohet 18-vjeçari pas 6 ditësh në arrati! E qëlloi me armë zjarri pas një konflikti çasti

Horgito Peqini, autori 18-vjeçar i vrasjes së Madrit Ulqinakut është arrestuar nga policia pas 6 ditësh në arrati. Së bashku me të është shoqëruar edhe 33-vjeçari i identifikuar si Klaudjan Sallufi. Të dy, së bashku me Ejden Dinon, i cili u arrestua 2 ditë pas ngjarjes së rëndë ishin me njëri-tjetrin kur u përballën me Madrit Ulqinakun dhe shokun e këtij të fundit. 

Në seancën gjyqësore ku u dha masa e sigurisë 'arrest me burg', Dino tregoi se së bashku me dy miqtë e tij thotë se kishin konsumuar lëndë narkotike dhe kishin dalë në rrugë me armë të ftohta. Ai kishte një thikë ndërsa autori Horgito Peqini një pistoletë. Mbrëmjen e 17 gushtit, kanë qenë duke lëvizur në rrugë nën efektin e drogës teksa janë përballur me viktimën Madrit Ulqinakun dhe shokun e këtij të fundit ku i kanë kërkuar llogari pse po i shihte dhe se përse e bënë pis. Në konflikt e sipër 18- vjecari Horgito Peqini ka nxjerrë pistoletën dhe qëlloi nga pas 33 vjeçarin duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Ndonëse para gjykatës i riu Ejden Dino ka pohuar se ka qenë nën efektin e drogës.

I riu Ejden Dino u arrestua pranë banesës së tij teksa ishte duke dërguar mjetin prerës thikë që kishte me vete. 

Si ndodhi ngjarja

33-vjeçari, Madrit Ulqinaku, babai i një vajze mbeti i vdekur në vend pasi u qëllua me armë zjarri pasi doli nga lokali ku po pinte kafe, në afërsi të bulevardit kryesor të qytetit. 

Pas ngjarjes së rëndë, familjarët e 33-vjeçarit, kanë shpërthyer në britma e ulërima, teksa kanë mbërritur në vendin ku u vra Madrit Ulqinaku. ‘Kush e vrau... para 10 minutash fola me çunin? A është ai apo jo? Kush e vrau?’- dëgjohen ato teksa ulërasin me të qara dhe tentojnë që t’i afrohen trupit të pajetë por ndalohen nga policia. Ndërkohë në një video tjetër të siguruar nga Report Tv, shihet teksa njëri prej familjarëve humb ndjenjat, por fatmirësisht ndihmohet nga mjekët dhe gjendja e tij përmirësohet.

Kjo nuk është tragjedia e parë për familjen Ulqinaku. Nga trazirat e 1997 iu vra një djalë tjetër, vëllai i Madrit Ulqinakut. Ai nuk kishte precedent të mëparshëm penal, ndërsa bënte jetë të qetë mes Italisë dhe Elbasanit. 

1661193991_madritulqinakudhehorgitopeqini.jpg

 

Horgito Peqini dhe viktima Madrit Ulqinaku

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Familjar: 24/08/2022 20:59

  Cmeni qe shani i Bardh i zi jevgjit katundare secili do Mari demin qe meriton njerez jane dhe ata o zot i madh cfare keni me shum ju

  Përgjigju
 • A. N.: 23/08/2022 00:27

  Paska dale ne mode emrat spanjolle. Njeri Horgito e tjetri Madrit.

  Përgjigju
 • Viking: 22/08/2022 22:27

  Race robqire evgjitet,te zhduken nga kane ardhur skan vend dhe toke ne shqiperi.

  Përgjigju
 • Aleks: 22/08/2022 22:05

  Nuk i kane thene kot PUNE JEVGJSH GJELLE QENSH.

  Përgjigju
 • Shkodra: 22/08/2022 21:35

  Po pat shtet ky duhet te dali 50 vjec nga burgu . Edhe ta q ... me radh atje ne burg sistematikisht

  Përgjigju
 • Lala: 22/08/2022 21:27

  Paske pi hashash dhe do me shpetu legen bythzi.bari te bonme qesh ste bo vrases

  Përgjigju
 • goni: 22/08/2022 21:18

  VARENI NE MRS TE ELBASANIT JEVGUN....

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS