Pas anijes 'Moskva', tjetër humbje për Rusinë! Vdes një nga oficerët e lartë

Pas anijes 'Moskva', tjetër humbje për Rusinë! Vdes një nga oficerët e lartë

Flota ruse e Detit të Zi pëson një goditje tjetër! Pas fundosjes së anijes 'Moskva', një nga oficerët më të lartë ka humbur jetën. Sot ka ndërruar jetë komandanti i anijes ruse “Caesar Kunikov”, Aleksandër Çirva. Këtë e ka bërë të ditur në Telegram guvernatori i Sevastopolit, Mikhail Razvozhayev. Kapiteni i anijes, e cila është pjesë e brigadës së 197-të zbarkuese të Flotës Ruse të Detit të Zi, vdiq nga plagët e marra nga sulmi nga ukrainasit më 24 mars, në të cilin u shkatërrua një anije tjetër, Saratov . "Guximi, profesionalizmi dhe përvoja e tij shpëtuan jetën e anëtarëve të ekuipazhit. Ne do ta kujtojmë gjithmonë heroin tonë", thotë Razvozhayev.


Lajmi kryesor:

Zelensky: Rusia ka filluar betejën për Dobasin! Putin nderon brigadën e masakrave në Bucha! Forcat ruse godasin fabrikën e çelikut në Mariupol, Ukraina: 1 mijë civilë të fshehur


  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Programi italo-shqiptar i Konvertimit të Borxhit për zhvillim, hapa faza e dytë e aplikimit të projekteve! Ambasadori Bucci: Histori suksesi

Programi italo-shqiptar i Konvertimit të Borxhit për zhvillim, hapa faza e dytë e aplikimit të projekteve! Ambasadori Bucci: Histori suksesi