Arrestimi i Evis Berberit, qeveria emëron Gentian Gjylin në krye të ARRSH

Arrestimi i Evis Berberit, qeveria emëron Gentian Gjylin në krye të ARRSH

Gentian GJyli dhe Evis Berberi

Pas arrestimit të Evis Berberit, qeveria ka emëruar në krye të Autoritetit Rrugor Shqiptar, (ARRSH) Gentian Gjylin, i cili mbante postin e zëvendës drejtorit.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se Gjyli, që kur është arrestuar Berberi ka mbajtur kompetencat e drejtorit dhe ka drejtuar institucionin.

Kujtojmë se Evis Berberi, njeriu i ngushë i Zv/Kryeministres Belinda Balluku, u arrestua me 14 mars me urdhër të SPAK pasi akuzohet për korrupsion pasiv dhe pastrim parash.

SPAK zbuloi skemën si Berberi gjatë kohës që ka qenë në krye të Agjencisë për Efiçencën e Energjisë, por dhe së fundmi në krye të ARRSH-së ka dhënë 6 tendera kompanisë së ortakut të tij Valter Begaj dhe më pas fitimet i kalonin kompanisë që ai zotëronte në mënyrë indirekte.

Vendimi për emërimin e Gentian Gjylit drejtor të ARRSH

M.Q./B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Aliu: 29/03/2024 12:51

  Hiqja lenes, futja prrenes, ky duket qe ne surrat.

  Përgjigju
 • Gent: 28/03/2024 13:59

  Po ky nuk eshte hajdut ?! Hahaha Ky eshte me keq, se ky ka qene qe ne fillim Por ka nejt ne hije nen drejtor me qellim, Tashi doli tamam ne siperfaqe

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Rruga e re për Tushemisht “ndan” banorët me tokat bujqësore: Po fëmijët si do ikin në plazh?!

Rruga e re për Tushemisht “ndan” banorët me tokat bujqësore: Po fëmijët si do ikin në plazh?!