Pas Austrisë, edhe Holanda heq kufizimet me Shqipërinë! Shqiptarët të lirë të udhëtojnë pa test dhe vaksinë

Pas Austrisë, edhe Holanda heq kufizimet me Shqipërinë! Shqiptarët të lirë të udhëtojnë pa test dhe vaksinë

Pas Austrisë edhe Holanda ka hequr të gjitha kufizimet për pasagjerët shqiptarë me pasaporta biometrike duke filluar nga data 24 Qershor 2021. Për udhëtimin drejt Holandës shqiptarët nuk kanë nevojë të kenë asnjë test dhe as pasaportë vaksinimi, pasi nuk ka asnjë kriter duke hequr të gjitha kufizimet mes dy vendeve për shkak të pandemisë.

I vetmi kriter është që shqiptarët që udhëtojnë në Holandë, të plotësojnë Formën e Deklaratës së Shëndetit. Formën e gjeni të listuar në këtë link (kliko ketu)


Lajmi kryesor:

Pa test dhe pa vaksinë! Nga nesër Austria dhe Holanda heqin të gjitha kufizimet anti-COVID me Shqipërinë


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Intervista e gjeneral Qirjazit për Report Tv: Si më larguan përgjithmonë nga Forcat e Armatosura

Intervista e gjeneral Qirjazit për Report Tv: Si më larguan përgjithmonë nga Forcat e Armatosura