Pas betimit, Papa Françesku i dërgon mesazh Joe Biden: Shpresoj të krijojë shoqëri me drejtësi të vërtetë

1611174069_bidenfrancesku.jpeg

Kreu i Kishës Katolike Romake, Papa Françesku, porositi presidentin e SHBA-së Joe Biden se i është lutur Zotit që të drejtojë përpjekjet e tij për pajtim si në Shtetet e Bashkuara ashtu edhe në botë.

Një raport i Reuters thotë se Papa Françesku i dërgoi një mesazh presidentit të 46-të të SHBA-së menjëherë pasi ai u betua dhe shprehu shpresën se Biden do të punojë për të krijuar një shoqëri me drejtësi të vërtetë, liri dhe respekt për të drejtat dhe dinjitetin e çdo individi, veçanërisht të varfërve dhe ata të cilët nuk kanë të drejtë vote.


Lajmi kryesor:

Epokë e re në SHBA pas Trump, betohen Joe Biden dhe Kamala Harris! Presidenti: Demokracia ka triumfuar, por kemi shumë për të 'shëruar'! Firmos dekrete 'të guximshme' (VIDEO)


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Presidenti kroat pyetet nga studenti nga Kukësi në 'Columbia University' për 'Open Balkan': Iniciativë që nuk dëmton rrugën e integrimit të Ballkanit