POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Pas Eleni Foureiras, një tjetër yll grek pranon origjinën: Jam shqiptare

Këngëtarja Bela Meri

Ajo është vetëm 23-vjeçe dhe është bërë mjaft e njohur në Greqi. Bela Meri ka qenë pjesëmarrëse në “X Factor” grek dhe coverat ë këngëve të shumta.

Mirëpo së fundmi Meri ka deklaruar publikisht se është më origjinë shqiptare. “Jam nga Shqipëria, konkretisht nga Korça. Shkoj shpesh atje për festa. Në Greqi erdha kur isha 3 vjeç,”- është shprehur ajo. Kujtojmë që edhe Elena Foureira e ka pranuar publikisht origjinën e saj shqiptare dhe është një nga këngëtaret më të famshme botërore.

Këngëtarja Bela Meri

fl.mi./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Bravo: 05/09/2018 23:53

    ..sidomos..,Korcarkat!..e gjithe Greqia eshte Arvanitase...,qw nga Antikiteti..,si Lagjja Plake"...e A"THENE"s

    Përgjigju
  • Ami: 05/09/2018 13:06

    Po dukesh qe je shqiptare se je shum e bukur dhe vetem vajzat shqiptare jan kaq te bukura sidomos kur jetejne ne gjendje te mire ekonomike

    Përgjigju