Berisha nesër takim me anëtarët e PD-së, Basha mbledh krerët e degëve në Fier! Emëron Gjekmarkajn si drejtues politik në qarkun e Lezhës

1632147524_1548075671markugjekmarkkaj.jpg

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me krerët e degëve të qarkut të të Fierit dhe të Lezhës. Nuk dihen porositë që kreu i PD-së u ka dhënë krerëve të degëve, por ky takim në Fier vjen një ditë pasi Sali Berisha lajmëroj se do të se do të zhvillojë një takim me anëtarët e PD-së në këtë qytet.

Sakaq kreu i PD Lulzim Basha ka emëruar Agron Gjekmarkajn drejtues politik të qarkut Lezhë, duke zëvendësuar në këtë post Mark Markun i cili vendosi të largohej pak javë më parë duke hequr dorë edhe nga mandati i deputetit.


Lajmi kryesor:

Basha ‘i pret krahët' Berishës: S’ka mbledhje të Kuvendit Kombëtar se do ishte anti-Amerikane! Noka: I fute thikë pas shpine PD/ DEBATET


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Makina kthehet përmbys tek Kopshti Botanik, shpëton mrekullisht shoferi! Shkak lagështira në rrugë