POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ironia e Lleshajt me Mehmetajn, Kryemadhi i kundërvihet mazhorancës: Ju na i kaloni vetëm me lëpirjen e menderes së Ramës (VIDEO)

Seanca e sotme plenare, ku në rend të ditës kanë qenë disa pika sikurse dekretet e presidentit për noterinë dhe kadastrën, është shoqëruar nga tensione dhe debate. Përplasja e djeshme verbale midis ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe deputetes së LSI-së Kejdi Mehmetaj, ka bërë që kryetarja e kësaj force politike, Monika Kryemadhi të marrë fjalën dhe t'i kundërvihet deputetëve të mazhorancës. 

Gjatë fjalës së saj në Kuvend, Kryemadhi u shpreh se deputetët e LSI-së janë të diplomuar, ndryshe nga ato të Partisë Socialiste.

"Sa për dijeni për të gjithë zëdhënësit e Ramës që kam këtu, Kejdi Mehmetaj dhe Flodia Kërpaci, të dyja janë diplomuar. Këta që kam mbrapa nuk e dinë se çfarë është diploma. Ajo ministrja e Arsimit vjen nga një kolegj fetar, ndersa Sporopali s’dihet a ka diplomë. Mos të guxojë më njeri nga ju që të përmendi diplomat se po qe për diploma nuk dimë si të dalim nga kjo. Ju vetëm me një diplomë na e kaloni, diplomën për t’ju lëpirë menderen kryetarit të partisë, këtu na e kaloni ju. Po ju them edhe një herë, mblidhni radhët dhe mos shkatërroni këto asete të shqiptarëve sepse mund të jetë shumë vonë për ju”- tha Kryemadhi.


Lajmi kryesor:

Kuvendi/ Basha: Shqipërisë nuk do i hapen negociatat në qershor! Balla: Je anti-shqiptar


a.s./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Emigranti: 07/02/2019 11:35

    Konkurrenti nr 1 i Al Pazar dhe Portokallisë, ngelet parlamenti Shqiptarë. Turp, jeni një grumbull plehrash të ulur në atë sallë.

    Përgjigju