POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Tensione në Komisionin e Medias, Lleshaj-Mehmetajt: Me ju do flas kur të mbaroni universitetin (Video)

Seanca dëgjimore e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, është përfshirë këtë të mërkurë nga diskutime, tonet e së cilës u ngritën ndjeshëm kur deputetja e LSI-së Keidi Mehmetaj kërkoi nga ministri një shpjegim për ndërhyrjen e policisë brenda auditoreve të Universiteteve përgjatë protestës studentore. 

"Me ju do flas kur të mbaroni universitetin", ka qenë pikërisht kjo përgjigja e Lleshajt që ka agravuar përplasjet verbale midis deputetëve. 

DEBATI I PLOTË:

Vokshi: Jo, kjo është shumë, është e tepërt!

Mehmetaj: Ju jeni reflektimi i atyre policëve atje, ato fjalë që policët tuaj me urdhrin tuaj ua kanë thënë studentëve ju i meritoni një nga një dhe ashtu sic ata studentë kanë reaguar, do t'ju tërheqin zvarrë nga zyra. Këtu po flisni me një deputete, nuk keni punë me arsimin tim. Ju duhet t'i përgjigjeni këtij ligji, është përgjegjësia juaj ligjore, përndryshe nesër mund të përfundoni në burg.

Lleshaj: Ti je deputetja zvarritëse e?! Do të na zvarritësh ti e...

Vokshi: Ju tërheq vërejtje për të disatën herë. Më vjen çudi që kolegët këtu nuk ndërhyjnë ndaj komenteve tuaja të papërshtatshme. Ju nuk vjen cudi e, nuk reagoni kur një ministër ofendon një kolege tuajën?! Kini kujdes, tregoni etikë për mënyrën sesi i drejtoheni gjithësecilit prej deputetëve. Janë përfaqësues të sovranit që të gjithë. Do t'i përgjigjeni pyetjeve të të gjithëve...Nuk mundet të shkelni etikën në një sallë, mund ta bëni jashtë.

Keidi Mehmetaj: Është një turp i madh që Policia e Shtetit diskriminon fëmijët e shqiptarëve. Ju mbase nuk keni fëmijë se me shumë siguri nuk do flisnit kështu.

Xhafaj: Unë i kam fëmijët, por i kam pak ndryshe nga ju!

a.s./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Faik Konica: 07/02/2019 00:30

  Me shkriu Ministri kur i thote deputetja zvarritese!!! Ahahaha

  Përgjigju
 • qytetari: 06/02/2019 22:53

  Rrespekt per ministrin qe mori kete detyre ne kete moment te veshtire.. Mirnjohje per sherbimin qe po i ben brezave ne vazhdim...

  Përgjigju
 • sokrat: 06/02/2019 18:57

  Sander, hallall, ja ke bere mire! Me keto soj deputetesh ky nuk eshte parlament, por parlabythe!

  Përgjigju
 • Haha: 06/02/2019 18:44

  Shurdhjesat e Lesh e Lise

  Përgjigju
 • Tani Dr: 06/02/2019 16:11

  Kush te ka genjyer ty o zonja deputete qe je zgjedhur nga populli, nga votat e PS je aty ku po leh tani. Te iku shansi te behesh ministre 24 vjece prandaj flet ashtu me ate gjuh.

  Përgjigju
  • Maks: 06/02/2019 18:45

   Zoti minister me gjith respektin qe kam per ty ti zotni ske te drejt ti mohosh shkollen qe ka mbaruar goca e partis ajo me sa kam dijeni un ka?mbaruar universitetin e jales me rektore doktoresh moniken dhe pervojen po e japin tani ku kan zaptuar universitetin

 • Vini: 06/02/2019 16:11

  Brravo ministri, në lartsin e shqiponjës, mbi laraskat.

  Përgjigju
 • Konjak: 06/02/2019 16:10

  Kur njeriu ka shpirt barbar,syt dhe veshet ety ,jane deshmitar te keqinj.

  Përgjigju
 • Bepi: 06/02/2019 14:39

  Mir i tha ik e maro shkollen te tana

  Përgjigju
 • redi: 06/02/2019 14:25

  Turp se kush jane keto deputet, qe gjoja perfaqesojne popullin . Zoti Sander u tregua shume i duruar , per nga menyra diktatoriale ,se si drejton komisionin Albana Vokshi eshte e pa durueshme . Zoti Sander ju drejtua Mehmetit qe eshte e paedukate dhe hahdute e mandateteve te deputeteve te nazhorances ( dhe se ka zgjedh populli por Monika) me edukate qe asaj i mungon . Te dale nje tartabiqe dhe te fyej kryeministrin shqiptar me shprehjen nje i cmendur ? Ne nje parlament te Europes i kishin vene prangat . Nuk mbahet protesta me dhune nga militantet studente , dhe policia me ligj nderhyn kur cenohet rendi publik . Me mire te behen qe sot zgjedhjet parlamentare dhe kjo opozite ( PD-LSI) do kthehet ne OJQ

  Përgjigju
 • Mimo: 06/02/2019 14:18

  U mblodhen llafazanet e rradheve te qumshtit dhe drejtojn komisjone. Dhe kjo shurra e LSIse i kerkon llogari gjeneralit. Ik futi ndonje makjato e mbaj neper goje shoqet dhe dashnoret e tyre.

  Përgjigju