Pas thirrjes së Ballës, Meta letër KED e KLGj mbi vonesat dhe bërjen funksionale të Gjykatës Kushtetuese dhe asaj të Lartë

Një ditë pasi kreu i grupit parlamentar socalist Taulant Balla i kërkoi Presidentit Ilir Meta bashkëpunim për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe asaj të Lartë brenda këtij viti, Meta i është drejtuar me një letër zyrtare KED, KLGj, Kuvendit dhe Avokatit të Popullit.

Ai ka ngritur dhe njëherë problematikat mbi vonesat dhe bërjen funksionale të Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së lartë.

Në këtë letër Meta ka evindentuar problematikat, anomalitë dhe vonesat, duke kërkuar njëkohësisht zbatimin e Kushtetutës dhe të Ligjit.

(Kliko këtu për të lexuar letren e plote)

E.D./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?

Komento

Komente

  • O tej: 16/09/2020 13:48

    Metmuti nje hajdut qe nuk e ka shoqin

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

OBSH bën parashikimin e radhës: Sa do të arrijë numri i viktimave nga koronavirusi