Pasi doli nga spitali, kryepeshkopi Janullatos shfaq probleme shëndetësore

Kryepeshkopi Anastas Janullatos

Kryepeshkopi Anastas Janullatos ka pasur sërish probleme shëndetësore. Mediat greke, i referohen himara.gr e cila bën me dije se Kryepeshkopi të mërkurën (25 nëntor) kishte ethe dhe lodhje, diçka që shqetësoi të afërmit e tij.

Por këtë mëngjes një ekip mjekësor e vizitoi atë në shtëpinë e tij për ta ekzaminuar dhe vlerësuar gjendjen e tij shëndetësore ku është shfaqur në gjendje të stabilizuar.

Kryepeshkopi pak ditë më parë u infektua me koronavirus dhe u transportua me urgjencë në Greqi brenda një kapsule.

Ai qëndroi disa ditë në spital ku gjendja e tij u stabilizua duke fituar luftën me virusin. Ai doli nga spitali “Evaggelismos" teksa po trajtohet në banesë.

E.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A do të ketë shitblerje të votës edhe më 25 prill?

Komento

Komente

 • Iris: 28/11/2020 02:30

  Hm, /HIMARA.gr/ ?!Shume interesante.

  Përgjigju
 • Wayne: 27/11/2020 22:29

  Lutëmi që t'bëj më mir.

  Përgjigju
  • Spiuni jorgollaq: 27/11/2020 23:05

   Fiks. Te behet me mire e te shkoje sa me shpejt nen dhe, bashk me sali serbin×

Lajmi i fundit

John

Vlorë/ Masivi shkëmbor shkëputet nga mali dhe bllokon rrugën, ndërhyn ushtria