Pasi e dhunoi bashkëshorten, i lidhi një litar rreth qafës që ta mbyste, por dështoi, në pranga 57-vjeçari në Tiranë

Pasi e dhunoi bashkëshorten, i lidhi një litar rreth qafës që ta mbyste, por dështoi, në pranga 57-vjeçari në Tiranë

Foto ilustruese

TIRANË- Një  57-vjeçar nga Shkoza me iniciale  A.E, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, ka tentuar dhe ta vrasë.

Ngjarja ka ndodhur orët e para të mëngjesit, ku 57-vjeçari pasi e ka dhunuar bashkëshorten e tij, më pas i ka lidhur një litar rreth qafës me qëllimin për ta mbytur.

Pa njoftimit, policia ka shkuar menjëherë në banesën e autorit ku e ka arrestuar dhe është parandaluar ngjarja e rëndë.

57-vjeçari akuzohet për veprën penale "Dhuna në familje".

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi