Pasi u përlesh me policinë, Metës i krijojnë këngë: Burrë më të fortë s’ka pas kombi! Kryefjalë i shqiptarisë, themelues i LSI-së

Ilir Meta duke bërë shqiponjën dhe kantautori

Vetëm një ditë pas u përplas me efektivët e policisë së bashkisë në zyrat e FRD-së, president i vendit Ilir Meta është surprizuar me një këngë.

Megjithëse kreu i shtetit është nga Skrapari, kënga e krijuar për Metën është më ritme nga veriu i vendit. Duke bërë shqiponjën me duar, ai e konsideron Metën si ‘burrin më të fortë të kombit shqiptar’.

‘Qysh prej kohës Gjergj Kastriotit, burr më të fortë nuk ka pas Kombi, në Shqiptari për sa të jetë jeta, gjithmonë të paçim o Ilir Meta. Kryefjalë i Shqiptarisë, themelues i LSI-së ke shkuar në majat e politikës, president i Republikës.’- thuhet në këngën për presidentin e vendit.

 

M.Q./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Atentate mafioze dhe vrasje, a ndiheni të rrezikuar nga kriminaliteti në rritje?

Komento

Komente

 • vali: 13/03/2021 21:22

  Si nuk hoqen dore keta shpellare nga keto idjotizma, tani bej dhe nje kenge babait te Like floririt se komisar e ka pasur.....

  Përgjigju
 • Goni: 13/03/2021 20:17

  Po i afron burgu ketij, prandaj nxjerr dhembet

  Përgjigju
 • Une: 13/03/2021 20:16

  O zot mbaje token se dua te zbres

  Përgjigju
 • Floriri: 13/03/2021 19:30

  Ptyyy malok servil. Ti thuresh kenge ktij ska turp me te madh. Legen.

  Përgjigju
 • vajmedet: 13/03/2021 19:24

  Flamuri Kinez :(

  Përgjigju
 • meri: 13/03/2021 19:14

  Kemi 30 vjet qe jemi shkeputur nga diktatura,ku i thureshin kenge diktatorit per t'iu servilosur,paska akoma njerze qe paskan ngelur me kohen e BABA QEMOS.

  Përgjigju
 • Like: 13/03/2021 18:02

  Po ti o k..e qenke me injorante se like injoranti.

  Përgjigju
 • Tani: 13/03/2021 17:38

  Nuk I kendohet ketij skizofreni dhe hajduti! Turp!

  Përgjigju
  • Cubi: 13/03/2021 18:07

   Ky vend po gulcon nga sikleti nga 30 vjet. Spo mbarojn ndonjeher keta derrat qe thurin lavde edhe akteve te rrugacerise. Dhe vjen nje dit e keta qener politikan Tallin menderen me kete popull.

 • Robt ku ti kesh këndëtarKari: 13/03/2021 17:27

  Burrë bythqir që i këndon një bythqiri si Presikarit Ilir Mutit..

  Përgjigju
 • Skelari: 13/03/2021 17:18

  Vetëm hajdutet dhe te korruptuarit e duan ketë mostër ata i thurin lavde...

  Përgjigju
 • Durrsaku: 13/03/2021 17:17

  Ik or legen se me vjen per te vjell kur te degjova. Si Enver Hoxha ka per te perfundu Meta jot o legen

  Përgjigju
 • Pipi: 13/03/2021 17:11

  Te pjerdhca ne mustaqe. Duhet te ndihen krenar femijet e tu qe kane baba kaq servil. Ka shume si ty Shqiperia prandaj nuk i heqim dot qafe keta politikane.

  Përgjigju
 • undheti: 13/03/2021 17:09

  ropt ty edhe ilirit...leporsi i metes edhe ky...

  Përgjigju
 • Pelioni: 13/03/2021 17:06

  Që likja t'a kuptojë çeshte demokracia ka nevojë t'a çoni në ShBA,apo diku tjeter në perëndim dhe t'i thërrasë policit në shërbim në objekt ,qoftë ky seli partie apo gjithçka tjetër dhe e sheh p.e s'ëmës kjo është demokracia like,demokracia ka ligjin dhe vetëm ligjin të shenjtë,presidentët shkojne e vinë,veçanërisht ata si puna jote qe janë si puna e gomerve të Peqinit që dinë vetëm të pellasin.

  Përgjigju
 • gerku: 13/03/2021 17:00

  ropte ku ti kesh ti dhe meta

  Përgjigju
 • Mondi: 13/03/2021 16:59

  Ne kte foto shikon turpin SHQIPTAR

  Përgjigju
 • Gezim: 13/03/2021 16:39

  I ke hallall 2 shufra floriri

  Përgjigju
  • Edi rama: 15/03/2021 13:29

   Hahhahaha i modh×

Lajmi i fundit

John

Policia informacion zyrtar: Personi ishte lyer me benzinë, u ndalua nga qytetarët