Pasioni për supermakinat, ‘Tuttosport’ artikull për vëllain e Kristjan Asllanit: Lëviz me shpejtësi në rrugët e Milanos

Pasioni për supermakinat, ‘Tuttosport’ artikull për vëllain e Kristjan Asllanit: Lëviz me shpejtësi në rrugët e Milanos

Emanuel Asllani, i vëllai i Kristjan Asllanit

Kristjan Asllani është i njohur jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Itali pasi konsiderohet si një nga talentet e mëdhenj të futbolli atje edhe pse në sezonin e parë te zikaltërit ka gjetur shumë pak hapësira. Megjithatë edhe vëllai i tij, Emanueli, ndiqet nga shumë njerëz në rrejet sociale, pasi ai shfaq shpesh pasionin për makinat e shtrenjta.

 

Për këtë arsye gazeta e njohur italiane, ‘Tuttosport’, i ka kushtuar një artikull ku shkruan:

“Shumë njerëz e njohin Kristjan Asllanin, mesfushorin e Interit, por të gjithë në rrjetet sociale e njohin Emanuelin, vëllain e madh të çmendur pas supermakinave. 28-vjeçari shqiptar është në fakt shumë i njohur në “TikTok” dhe në “Instagram” (ku numëron mbi 380 mijë ndjekës), ku publikon video ironike duke drejtuar makina luksoze ekscentrike dhe origjinale.

I riu shqiptar i bazon tërësisht faqet e tij zyrtare në makinat luksoze: Lamborghini, Ferrari, Mercedes e shumë modele të tjera me çmime tejet të larta. Në të gjitha këto makina, influencuesi shfaqet në “Instagram”-in e tij dhe në “TikTok”-un e tij teksa lëviz me shpejtësi nëpër rrugët e Milanos, duke treguar atë prestigj të shfrenuar që vetëm makina të tilla mund të rrënjosin. Aspekti më i mirë i pasionit të tij, megjithatë, është se çdo xhirim dhe video ka gjithmonë atë majë ironie që nuk e bën atë kurrë të neveritshëm dhe asnjëherë mendjemadh, por përkundrazi jashtëzakonisht argëtues.”

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • asllant: 15/03/2023 18:20

  kta kan pas lek me kohe mos flisni budalliqe

  Përgjigju
 • Fadili: 15/03/2023 17:11

  Parazit rrofte vellai

  Përgjigju
 • Artan: 15/03/2023 16:13

  Eh kur u bë dhe fshatari na ceriku

  Përgjigju
  • samiu: 15/03/2023 18:24

   po ti tano nga je nga belshi apo peqini

 • Loran: 15/03/2023 15:28

  Ok po ky Kristian asllani cfar esht se se kisha degju noj her

  Përgjigju
  • Artani: 15/03/2023 16:15

   Pastrues pankinash ne stadiume

 • genti: 15/03/2023 14:55

  dallojme direkt kudo neper bote .....te pangrene ,te papare ,te paveshur ....tmerr

  Përgjigju
  • Sakte: 15/03/2023 16:50

   Eh cfare pret kur leku eshte e vetmja vlere...

 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin