Pastori gjerman zbulon 35 kg kanabis në makinë, arrestohet shqiptari në Igumenicë

Një shqiptar është arrestuar nga Policia në kufirin greko-shqiptar të Qafë-Botës pasi në makinën e tij u gjetën 35 kg marijuanë.

Mësohet se sasia e drogës është kapur në Igumenicë, në një automjet që vinte nga kufiri i gjelbër.

Pas kontrollit të ushtruar në makinë, me ndihmën e qenit “Lussy”, policia zbuloi 35 pako me 35 kg e 880 gramë marijuanë.

Në banesën e shqiptarit në Athinë, u gjetën dhe u sekuestrua një sasi e paidentifikuar kristali me peshë 103.6 gram dhe një peshore.

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria do vijojë të mbyllet në orën 20:00/ A ju duket i drejtë vendimi i ekspertëve për të mos ndryshuar masat anti-COVID?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shorti/ Manchester United-Milan super përballja e 1/8 të Europa League