Patate me speca dhe llukanik nga zonja Albana

Patate me speca dhe llukanik

Përbërësit:

 • 3 patate
 • 2 speca
 • 2 lgj gjalpë
 • Llukanik / Suxhuk FIX
 • Kripë, piper i zi
 • Hudhër
 • Turmerik
 • Spec i kuq pluhur

Përgatitja:

Presim në kubikë patatet dhe i vendosim të ziejnë në ujë të bollshëm me kripë. Në një tigan kaurdisim llukanikun e prerë në feta, shtojmë specat e prerë në rripa, hudhrën, erëzat dhe në fund patatet. E lëmë gatimin me kapak të mbyllur për rreth 10 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Itali/ Dalin në shitje pasuritë e paluajtshme me vlerë marramendëse të Silvio Berlusconit, përveç një vile

Itali/ Dalin në shitje pasuritë e paluajtshme me vlerë marramendëse të Silvio Berlusconit, përveç një vile