Patëllxhanë vere nga zonja Albana

Patëllxhanë vere

Përbërësit:

 • 2 patëllxhanë
 • 1 filxhan qumësht
 • 1 filxhan miell
 • 125 ml kos
 • 8 gr fryrës
 • Vaj ulliri
 • Lëng limoni
 • Majdanoz
 • Turmerik
 • Piper i kuq
 • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Patëllxhanët i lëmë në ujë me kripë. I thajmë me letër kuzhine.

Në një tas shtojmë miellin, erëzat, kosin, qumështin, vezën, i përziejmë derisa të kemi një masë qulli.

Zhysim patëllxhanët dhe i skuqim në vaj. I shoqërojmë me kos.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Tepelenë/ Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari

Tepelenë/ Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari