PD: Bandat kërcënuan biznesmenin
e Sukthit,policia: Sherr mes fqinjëve

PD: Bandat kërcënuan biznesmenin<br />e Sukthit,policia: Sherr mes fqinjëve
Një tjetër denoncim ka ardhur sërish sot nga Partia Demokratike.Përmes kreut të Departamentit të Sigurisë në PD, Enkelejd Alibeaj biznesmeni nga Sukthi, Osman Pana është dhunuar nga një bandë e armatosur.  Alibeaj tha se kjo ngjarje ka ardhur pas gjobës që banda i kishte vënë.

"Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në orën 6 e 30 të mëngjesit në mes të Sukthit ku një bandë e armatosur me kallashnikov dhe me maska ka dhunuar biznesmenin Osman Pana.Sipas të dhënave paraprake mësohet se ky ishte një paralajmërim i bandës ndaj biznesmenit dhe besohet se ngjarja vjen pas gjobës që banda i ka vënë ndaj tij."-u shpreh Alibeja

Sipas PD terrori i këtyre bandave në Sukth vjen pasi ata janë të lidhura me Ramën dhe Dakon

"Terrori i këtyre bandave në Sukth është i pranishëm prej kohësh, dhe policia e di kush janë personat, por nuk merren masat, sepse maskat e armatosura janë të lidhura me Vangjush Dakon dhe Edi Ramën.Janë të njëjtët banditë që kanë terrorizuar qytetarët në zgjedhjet e fundit lokale, që kanë dhunuar komisionerët, banditë që ishin në shërbim të Dako-Ramës."

Por policia ka nje version krejt tjeter. Burime nga drejtoria e Policisë Durrës bëjnë me dije se nuk bëhet fjalë për ndonjë sulm kriminale, por për një konflikt për motive të dobëta. Mësohet se biznesmeni i bojës Osman Pana është konfliktuar me fqinjin e tij për një dritare. Debati ka degjeneruar deri në dhunë fizikë, por nuk bëhet fjalë për përdorim armësh apo maske. Sipas policisë, biznesmeni është goditur nga fqinji i tij me një shkop.

Redaksia online
(s/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij